logo

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

Satış Sözleşmesi

İşbu sözleşme 7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48inci ve 84üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'e uygun olarak düzenlenmiştir.

Madde 1 - Taraflar

Satıcı:

Ticari Ünvan: Ana Basın Yayın Gıda İnş. San. Ve Tic. A.Ş (Ana Kitap)
Adres: Molla Fenari Sok.Alemdar Mah. No:28/A 34110 Fatih / İstanbul
Telefon: 0 212 526 99 40
E-Posta: siparis@anakitabevi.com.tr

Alıcı:

Ana Kitap veritabanında ticari ve iletişim bilgileri kayıtlı, siparişi veren müşteri olarak kabul edilecektir.

Tarih:

Alıcı'nın siparişi onayladığı ve Ana Kitap veritabanına kaydedilen tarih ve saat olarak kabul edilecektir.

Madde 2 - Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcı'nın Satıcı'ya ait https://b2b.anakitap.com web sitesinden elektronik ortamda yapmış olduğu, ürün / ürünlerin satışı ve teslimi Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasını oluşturur.

Madde 3 - Sözleşme Konusu Ürün / Ürünlerin Temel Nitelikleri, Satış ve Ödeme Şartları

Alıcı, siparişini onaylayarak işbu sözleşme konusu ürün / ürünlerin temel nitelikleri, satış ve ödeme şartları için bilgilendirildiğini, bu şartları anladığını ve teyit ettiğini peşinen kabul etmiş olur.

Madde 4 - Kargo ve Teslimat Şartları

Ürün / ürünlerin teslimatı, aracı kargo firması ile Alıcı'nın sipariş aşamasında belirtmiş olduğu teslimat adresine yapılacaktır.

Kargo tutarı Alıcı tarafından ödenecektir.

Kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir.

Kargonun teslimat süresi, anlaşmalı kargonun teslimat politikasına ve teslimat adresinize göre değişebilir.

Kargo ücretleri, siparişin toplam tutarına, ağırlığına ve teslim edilecek adrese göre hesaplanır.

Ürün sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 (otuz) gün içerisinde teslim edilecektir.

Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk satıcıya aittir.

Sözleşme konusu ürün / ürünlerin Alıcı tarafından sözleşmede belirtilen adreste teslim edilecek kişi veya firma tarafından teslim alınmamasından, teslimatın kabul edilmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

Madde 5 - Cayma Hakkı

Alıcı tarafından iade edilmesi kararlaştırılan ürünler iade faturası ile Satıcı’ya iade edilecektir.

Alıcı’nın düzenlediği iade faturasındaki fiyat ve indirimler ilgili ürünlerin alım faturasından farklı olamaz.

Alıcı, Satıcı’dan son 9 (dokuz) ay içerisinde aldığı ürünleri iade edebilir. Bu tarihten önce alınan ürünlerin iadesinin kabul edilmesi Satıcı’nın insiyatifindedir. Ayıplı mal kapsamındaki ürünler bu süre sınırlaması dışındadır.

Satıcı'nın satışa sunduğu ürünlerden bazılarını satıştan kaldırması söz konusu olur ise Satıcı, hangi ürünün/ürünlerin satıştan kaldırılacağını ürüne ait barkod numarası, yazarın ve kitabın adı bilgilerini içerecek şekilde Alıcı’ya e-posta ile bildirimde bulunur. Alıcı, ürüne/ürünlere ait satıştan kaldırılma bilgisinin kendisine ulaştığı tarihten itibaren stokta bulunan ürünleri 10 (on) gün içerisinde Satıcı’ya iade etmekle yükümlüdür. Alıcı’nın 10 (on) gün içerisinde ürünleri iade etmemesi halinde Satıcı iadeyi kabul etmeme hakkına sahiptir.

İade edilecek ürünler tahrip edilmemiş, kullanılmamış ya da tekrar satılabilirliği bozulmamış olmalıdır.

İade edilecek ürünlerin kargo ücretleri Alıcı tarafından karşılanır. Satıcı'nın karşı ödemeli gönderilen iade kargolarını teslim almama hakkı vardır.

İade edilecek ürünler teslimat esnasında zarar göremeyecek şekilde paketlenmelidir.

Ürün iadesi nedeniyle yapılacak ödeme tutarının iadesi, Alıcı'nın seçmiş olduğu ödeme yönteminin koşullarına göre yapılacaktır.

Madde 6 - Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, ambalajı açılmış her türlü Blu-Ray, DVD, VCD, CD, kaset, kitap, dergi, kırtasiye malzemesi hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Ayıplı mal kapsamındaki ürünler bu kapsam sınırlaması dışındadır.

Madde 7 - Genel Hükümler

Alıcı, Satıcı'ya ait https://b2b.anakitap.com  web sitesinde sözleşmenin akdinden önce sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

Sözleşme konusu ürünün teslimatı için toplam bedelin Alıcı'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Sözleşmenin kabul edildiği tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebepler nedeniyle sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmeyen ya da bunları zamanında yerine getirmeyecek taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

Madde 8 - Uyuşmazlıkların Çözümü ve Yetkili Mahkemeler

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı'nın veya Satıcı'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.