logo

Sıradışı Bir Ödül Töreni

Ürün Kodu: 9789759954048
Yazar: Mustafa Kutlu
YAYINEVİ: Dergah Yayınları
₺105,00
Günümüz edebiyatının en saygın isimlerinden biri olan Mustafa Kutlu'nun son hikâye kitabı Sıradışı Bir Ödül Töreni adıyla çıktı. Kitap Mustafa Kutlu'nun ironik üslubunu canlı bir biçimde yansıtıyor.
Bir kıyı kasabasında bulunan Türkiye Kafadanbacaklılar Derneği kasabalarının adını duyurmak için şenlik yapacak ve bir ödül töreni düzenleyeceklerdir. Törende sinemadan edebiyata tiyatrodan arkeolojiye kadar pek çok alanda ödüller verilecektir. Hiç evlenmeyen bakanlıkta müsteşarlığa kadar yükselen Aziz Bey. Ödül törenine giden süre içerisinde turizm potansiyelinden faydalanmak isteği İstanbul moda sektörünün otantik ürünleri dünyaya pazarlama telaşı marka olmak hırsı "sihirli sözcük" medya bürokrasi göz önünde olmanın anlamından ve zirve yapan alışverişten söz açılırken bir taraftan da sakin bir kasabadan dünyaya seslenen bir kent çıkaran çalışkan girişimci Nezaket'in sessizce kendine dönmesi anlatılıyor.
Modern zamanların dönüştürdüğü insan ve coğrafya ilişkisini bu sefer bir ödül töreni etrafında anlatan Mustafa Kutlu yüz yaşına da gelse insanı bırakmayan bir dünyanın varlığını kahramanlarını tek tek ödül almaları için sahneye çıkardığındaki hâlleriyle ironik bir dille anlatıyor.
Sıradışı Bir Ödül Töreni insanın dünyayla olan irtibatını benlik ve nefis üzerinden yeniden okumaya davet ediyor...

Yazarın Diğer Kitapları

Son görüntülenen ürünler